Časté dotazy

Standardní velikost garáží jsou 5800 x 5885 (pro 2 auta) nebo 3100 x 5885 (pro 1 auto). V zadávacím formuláři si však můžete zvolit prakticky jakýkoliv standardizovaný či atypický rozměr. Formulář naleznete zde, po jeho vyplnění vám vypracujeme zašleme cenovou nabídku. Zahradní domečky lze vyrobit již od rozměru 2000 x 2000 mm a nezávazně poptat jej můžete zde.

Maximální standardní konstrukční šířka stavby je 6100 mm (přičemž vnitřní šířka je rovných 6000 mm). Za použití vzpěr a sloupků lze rozšířit až na 7900 mm. U řadových garáží lze neomezeně spojovat šířky 2900, 3100, 3500 nebo 3950 mm.

Hloubka je pak u garáže s pultovou střechou max. 9785 mm (u sedlové střechy pak až 20 000 mm).

Maximální výšky stěn:

 • pultová střecha: 3400 / 3200 mm (přední/zadní), vrata vysoká max. 3000 mm
 • sedlová a valbová střecha: 2800 / 4200 mm (stěna/štít), vrata vysoká max. 2500 mm

Ano, nabízíme širokou paletu barev pro omítku, střechu, atiku a další doplňky. Základní barvy jsou v ceně, speciální barvy pak za příplatek. Více o jednotlivých komponentech se dozvíte zde.

Prakticky kdekoliv ve kterékoliv stěně. Je však potřeba dodržet následující:

 • minimální vzdálenost komponenty (dveře, okno, vrata) od rohu, od spoje dvou stěn a také mezi dvěmi komponentami je 200 mm. Tedy pokud máte v např. v 1 stěně dveře i okno, musí být zleva min. 200 mm stěna, poté dveře 1000 mm, poté opět stěna 200 mm, následuje okno 800 mm a opět stěna 200 mm.
 • maximální výška garážových vrat – 3000 mm (při výšce stěny 3400/3200 mm a pouze u pultové střechy, u sedlové střechy jsou vrata vysoká max 2500 mm při obvodové stěně vysoké 2800 mm).
 • maximální rozměr dveří je 1200 x 2000 pro jednokřídlé dveře a 1600 x 2000 mm pro dvoukřídlé dveře. Poměr cena/výkon však nejlépe vycházejí dveře o rozměru 1000 x 2000.
 • minimální hloubka stavby pro osazení garážovými vraty je 2500 mm, pokud mají vrata i pohon tak 3500 mm.

Můžete zvolit základovou desku nebo betonové patky (případně betonový věnec). Více se dozvíte v tomto článku.

Výroba trvá od 12 do 16 týdnů (v závislosti na typu stavbu, zvolených dekorech a sezónnosti). Následuje montáž, která zpravidla trvá jeden den, u větších staveb dva dny.

Zpravidla 1 den. U větších a náročnějších staveb pak dva dny.

Na začátku doporučujeme po vlastní ose kontaktovat místní stavební odbor a seznámit jej se záměrem výstavby montované garáže, domku ši přístřešku. V některých případech není stavební povolení ani ohlášení stavby potřeba. Vždy záleží na konkrétním umístění, zastavěnosti plochy a dalších faktorech. Více se dozvíte v článku Jak získat stavební povolení. Povolení jsme schopni od A do Z zajistit, více informací zde

Plán garáže – půdorys, bokorys a konstrukce střechy
Kompletní garáž na klíč včetně vrat a okapového systému
Zapravení všech venkovních spár a spojů
Doprava garáže na místo po celé České a Slovenské Republice
Kompletní montáž a speciální kotvení
Odvoz odpadů a úklid prostor kolem stavby

Pozn.: Součástí dodávky NENÍ elektroinstalace, vybudování základů pro stavbu, utěsnění drobných spár mezi základovou deskou a stěnami garáže a individuální úpravy na místě nad rámec montáže jako vyřezání otvorů apod.

Parametry garáží, domečků a přístřešků jako takové na první pohled srovnatelné avšak produkt a především jeho finální zpracování je v některých detailech zcela odlišný, např.:

 • zapravujeme omítkou 100 % spojů
 • čelní stěny jsou vyrobeny jako jeden kus a nejsou tedy viditelná spoje, ani šrouby
 • používáme omítku s jemnějším zrnem pro lepší vzhled
 • používáme okapničky k atikovým plechům jako ochranu proti zatékání do otvorových prvků (dvere, okna, vrata)
 • zateplené garáže mají lepší izolační vlastnosti, více se dozvíte zde
 • u zateplených garáží používáme izolační střešní pásy pro přilnutí stěna/střecha a také izolační dveřní pásy
 • u sedlové střechy jako jediní na trhu používáme systém ocelových vazníků z uzavřeného profilu a systém ocelových latí, střecha je tak robustní a má nosnost min. 125 kg m²

Pokud byste chtěli vidět nějakou naší stavbu naživo, tak bychom Vám mohli domluvit prohlídku u jednoho z našich klientů co nejblíže vašemu bydlišti.

Zálohová platba činí 40 % z celkové ceny zakázky. Zbylá část se hradí po montáži a řádném předání díla fakturou se splatností 7 dnů.

Vyplňte prosím nezávaznou poptávku, případně můžete rovnou vybírat stavbu z našeho katalogu.

Napište nám jej na info@tvojegaraz.cz, odpovíme vám v nejkratším možném termínu.