Jaké komponenty používáte?

detail na dveře a světlík

Příslušenství

Příslušenství a komponenty našich garáží jsou od renomovaných výrobců ve svém oboru. Prémiové komponenty pečlivě vybíráme tak, aby zajistily dlouhodobou životnost stavby jako takové a především spokojenost našich zákazníků.

Garážová vrata Hormann®

Dominantou montované garáže jsou zcela jistě garážová vrata. Dodavatelem této komponenty je německá společnost Hormann, jejichž produkty patří k těm nejlepšímu na trhu. Do garáží instalujeme zpravidla sekční garážová vrata jak ve standardních šířkách a výškách, tak v atypických rozměrech a provedeních.

Sekční vrata Hormann se zateplením LPU 42 mm se dodávají nejčastěji v šířkách 2500, 3000, 4000 a 5000 mm a výšce 2125 mm (výška 2000 mm u malých garáží o šířce do 3950 mm s pultovou střechou a výškou stěny 2350/2200). Další standardní výšky vrat jsou 2250, 2500, 2750 a 3000 mm. Pokud je k vratům instalován i pohon, tak je průjezdová výška o 80 mm (tedy 8 cm) menší než je výška vrat. Pokud jsou sekční vrata bez pohonu, je průjezdová výška menší o 140 mm (tedy 14 cm).

K dostání jsou v mnoha barvách, rozměrech a vzorech. Nejoblíbenější dekory jsou z řady Hormann Renomatic:

 • Woodgrain (řez dřevem) vzor M v 6 RAL odstínech:
  • RAL 9006 – bílý hliník
  • RAL 9007 – šedý hliník
  • RAL 8028 – zemní hnědá
  • RAL 7016 – antracitová šedá
  • RAL CH703 – antracitová metalická
  • RAL 9016 – dopravní bílá
 • Planar (hladký) vzor L (matt deluxe)
  • RAL 9006 – bílý hliník
  • RAL 9007 – šedý hliník
  • RAL 8028 – zemní hnědá
  • RAL 7016 – antracitová šedá
  • RAL CH703 – antracitová metalická
  • RAL 9016 – dopravní bílá

Decocolor (imitace – ekonomická varianta) vzor M v 6 RAL odstínech:

Upozornění: V dekoru Decocolor nejsou dostupné dveře! Tedy pokud má stavba vrata i dveře, odstín není totožný!

 • Dále jsou dostupné příplatkové prémiové dekory Decograin, Sandgrain apod.

Ekonomickou variantou jsou pak základní výklopná vrata Hormann se vzorem Pearlgrain 902 v rozměru 2500×2125 mm nebo 2500×2000 mm, která se standardně dodávají bez pohonu, ale lze je dodat I s pohonem. Tyto vrata se využívají předevšim v základních verzích garáží nebo případně domečku, ale take např. při výstavbě několika kusů řadových garáží.

Pohon pro garážová vrata

Nedílnou součástí garážových vrat jsou pohony. Používáme kvalitní a léty ověřené pohony značky Hormann®.

Pohon ProLift se použíá pouze pro vrata o rozměru max. 3000×2250 mm.

Pohon ProMatic pak pro vrata o šířce 3000 – 4500 mm.

 • Typ K pro vrata o standardní výšce 2125 mm
 • Typ M pro vrata o výšce 2250 mm a vyšší
 • Typ L pro vrata o výšce 2500 mm a vyšší

Pohon Supramatic je pak nejvýkonnější pohon pro garážová vrata o šířce 5000 – 6000 mm. Opět ve 3 typech K, M a L a platí pro ně totéž co pro pohony ProMatic.

Všechny pohony dodáváme se 2 ovladači.

Pokud má garáž sekční vrata s pohonem a nemá dveře, instaluje se do vrat také nouzové odemykání NET3.

Okno

Do garáží se instalují výklopná PVC okna značky Avantgarde 7000. Jedná se o provedení 2skla, které je standardně k dostání ve 2 velikostech 800×600 mm nebo 1000×800 mm. 

Výklopné okno je uzajišťuje větrání, cirkulaci vzduchu a prosvětlení stavby. Do menší garáže se doporučuje umístit 1 okno, do větších pak 2 a vice. Konkrétní umístění a počet je pak samozřejmě na přání klienta.

Okna jsou dostupná v běžných dekorech vílá, hnědá antracit. Příplatkové jsou pak provedení golden/dark/night oak a další RAL barvy. Lze dodat I okna otevírací ve velikosti 1000×800 mm, okna se otevírají dovnitř garáže nebo domečku.

Světlík

Světlík je okno (2sklo) o rozměru 350×1700 mm, které se nedá otevřít. Zajistí dostatečný přísun světla do vaší stavby a je krásným designovým prvkem. Instaluje se vždy svisle. V dostání je v běžných dekorech bílá, hnědá antracit a příplatkových provedeních golden/dark/night oak.

Dveře

Dveře jsou standardně k dostání ve 2 variantách – ocelové nezateplené dveře Hormann Pearlgrain vzor 902 (v rozměru 875×1875 mm nebo 1000×2000 mm) nebo zateplené dveře Hormann woodgrain LPU se zateplením 42 mm (dekor Woodgrain M/L, Planar L nebo Decocolor M/L)

Nezateplené dveře se standardně instalují do standardních nezateplených garáží a jsou dostupné ve 3 barvách – bílá, hnědá a antracit.

Zateplené dveře jsou stejně jako vrata tvořeny z LPU panelů o síle 42 mm. K dispozici jsou v mnoha dekorech a provedeních, nejoblíbenější vzor je woodgrain s drážkou M (8 vodorovných pruhů) nebo s drážkou L (4 pruhy) v barvách bílá/hnědá/antracit nebo vzor decograin v provedení golden/dark/night oak opět s drážkou M nebo L.

Dveře se dodávají včetně kování a 2 ks klíčů a otevírají se vždy ven z garáže nebo zahradního domku.

Fasáda

Fasádní barva se zrnem švýcarské společnosti KabeFarben® je nedílnou součástí garáže a naprosto věrně a k nerozeznání imituje vzhled zděné garáže. Používáme jemnější zrno a díky tomu jsou naše garáže s omítkou k nerozezníní od zděné stavby. Jedná se o akrylové barvy, které se vyznačují vysokou odolností jak proti slunečnímu záření, dešti, tak take proti mechanickému poškození. K dostání je v 9 základních barvách nebo dalších příplatkových variantách.

Střecha + atika

Střecha garáže/domku může být pultová, sedlová nebo valbová. Na pultovou střechu se používá trapézový pozinkovaný plech s profilem T35. Na sedlovou a valbovou střechu se používá plechová pozinkovaná krytina Bona Plus, která věrně imituje střešní tašky.

Uvnitř garáže

Uvnitř standardní nezateplené garáže je na stěnách viditelné žebrování, které je ošetřeno bílou barvou, dale jde vidět konstrukce střechy z uzavřených ocelových profile a střešní krytina. U zateplené garáže jsou viditelné bílé EPS panely a konstrukce střechy.

Podklad pod garáž

Jako podklad pod garáž nebo domek lze zvolit betonové patky, plovoucí základovou desku nebo betonové pásy. Možností provedení je mnoho. Klientovi zasíláme výkresy patek, tak aby byly připraveny přesně pro daný rozměr garáže. Poklad musí být připraven ještě před samotnou montáží garáže.

DripStop

U nezateplených střech se používá střešní antikondenzační fólie, která zabraňuje vlhkosti a odvádí ji pryč z garáže/domku, tedy zabraňuje srážení vody.